פוסטים

העיר ברלין

admin

admin

ברלין היא בירת גרמניה, עם כ 4 מיליון תושבים. ברלין עדיין סוחבת את מאורעות המלחמות. ואת תקופת הנאציזם. תקופות הפריחה והכיבוש הרוסי אחרי השואה. כאשר חולקה ל 4 חלקים , ואחרי עשרות שנים שהייתה  מפורדת עם החומה. באורך קילומטרים. ברלין המזרחית מייצגת את התקופה הזו, באזרחים, ובניינים עם צלקות היסטוריות. יש אומרים שהחלק המזרחי נחות קצת מהחלק המערבי.

ברלין עברה מהפך ענק, ובמרוצת השנים האחרונות הפכה לעיר מודרנית ויפה, עם כמות תיירים שנתית מצוינת, שמחזקת את הכלכלה שלה עם שני נמלי תעופה בינלאומיים . מערכת התחבורה בעיר מעולה והאוטובוסים ורכבות מגיעים תמיד בזמן. הרחבת ההשכלה : ברגהיין /מועדון מוזיקת הטכנו. Tresor/    המוסיקה האלקטרונית./S?ss. War Gestern/ מוזיקה ובירה. Katerholzig/ מסיבות בשש רחבות ריקודים שונות.
Salon zur Wilden Renate/Sisyphos  תיירות : שני אתרים מוכרזיי  אונסק"ו , הארמונות והגנים של ברלין . פוטסדאם ואי המוזיאונים. עוד אתרים ** אלכסנדרפלאץ /אנדרטה לזכר יהודי אירופה שנרצחו /ארמון בלוו /ארמון שרלוטנבורג / ה"נויה ואכה"/בניין הרייכסטאג /גן החיות של ברלין/האגם הלבן /האופרה של ברלין /האצטדיון האולימפי /הגלריה הלאומית הישנה/המוזיאון הגרמני להיסטוריה/ המוזיאון הגרמני לטכנולוגיה/המוזיאון יהודי /הקו'דאם (קורפירסטנדאם) הקתדרלה של ברלין /חומת ברלין/יודנשטרסה  רחוב היהודים/ כיכר בבל (Bebelplatz)/מגדל הטלוויזיה של ברלין /מוזיאון בודה/מוזיאון גרמניה מזרחית/מוזיאון הטבע /מוזיאון פרגמון/מכלאת הדובים של ברלין/מרצדס-בנץ ארנה/פאריזר פלאץ /צ'ק פוינט צ'ארלי /קה דה וה /קתדרלת הדוויג הקדושה/שער ברנדנבורג .
אירופה

קטיף פירות יער לכל המשפחה

חיפשתם פעילות משפחתית מהנה שמחברת אתכם לטבע ויוצרת זיכרונות מתמשכים? קטיף פירות יער הוא בילוי מושלם לכל המשפחה! במאמר זה נחשוף מספר רעיונות מרגשים שיהפכו

ויזה לאירופה
אירופה

ETIAS – הכירו את הויזה החדשה לאירופה

עד לסוף שנת 2022, אזרחים ישראלים היו מורשים להיכנס לכל אחת ממדינות אירופה ללא כל צורך באשרה מיוחדת. אך, בתכנון הזמן הקרוב, הדבר צפוי להשתנות.

כללי

טיול המפל השחור

מתכוונים לטייל בקרוב ברמת הגולן? אם כן, עונת החורף בהחלט מהווה הזדמנות נהדרת לראות נחל בשיא זרימתם. לכך מצטרפות הפריחות שהולכות ומתקדמות עם ימי הגשם,