פוסטים

העיר באקו

admin

admin

באקו : זו עיר הבירה של אזרבייג'אן, מגיעים בטיסה ישירה מנתב"ג לשדה תעופה קטן יפה וחדש, עם סגנון מיוחד מהמם.  לרגע חשבנו שאנחנו באירופה , אבל אנחנו באסיה. עם גבולות קרובים לרוסיה ואיראן. אנשי העיר הם מוסלמים לייט, לא פנאטים, ומכניסי אורחים חמודים. העיר באקו מציעה מסלולי טיול בתוך העיר החדשה , יחד עם מסלולי טיול בעיר העתיקה, מנהלי העיר שמרו על צביונה עם חומות ומגדלים , שלכל אחד מהם סיפור לתפארת. סמטאות העיר העתיקה עשויות מאבנים גם הרחובות ובתים. אם הגעתם בקיץ הכול פתוח חנויות ודוכנים, בחורף קצת קר ופחות חנויות ודוכנים פעילים. באקו יושבת בתוך מפרץ ענק, כאשר מכל עבר מציצים חרגולי יניקת נפט מקידוחים.

 בעיר נמצא מוזיאון השטיחים שאין שני לו בצורה חיצונית ותכולתו איננה מביישת שום מוזיאון בעולם. טיילת הים מהממת, והגעה למגדלי הלהבה על ראש ההר חובה, עם תצפית מדהימה על המפרץ וסביבו. מהעיר אפשר לצאת לטיולי פרח כל יום לכיוון אחר. כאן קשה למצוא מועדונים , יחד עם זה בתי תה עם נרגילות זה בשגרה היומיומית של אזרחים ותיירים. אוכל מכל טוב טבחים מיומנים,  אפשר להציע לחמג'ון ושיפודים וסלטי הבית חצילים ושווארמה בדולר. גם מועדון רוק קפה שיא המודרניות. רחובות באקו נקיים. יש להגיע עם כסף מקומי או דולרים קטנים. מלונות מעולים ישרתו אותכם. בקשו תמיד לקבל איש דובר אנגלית. נהגי מוניות לא יודעים אנגלית. בחנויות כן.
אירופה

קטיף פירות יער לכל המשפחה

חיפשתם פעילות משפחתית מהנה שמחברת אתכם לטבע ויוצרת זיכרונות מתמשכים? קטיף פירות יער הוא בילוי מושלם לכל המשפחה! במאמר זה נחשוף מספר רעיונות מרגשים שיהפכו

ויזה לאירופה
אירופה

ETIAS – הכירו את הויזה החדשה לאירופה

עד לסוף שנת 2022, אזרחים ישראלים היו מורשים להיכנס לכל אחת ממדינות אירופה ללא כל צורך באשרה מיוחדת. אך, בתכנון הזמן הקרוב, הדבר צפוי להשתנות.

כללי

טיול המפל השחור

מתכוונים לטייל בקרוב ברמת הגולן? אם כן, עונת החורף בהחלט מהווה הזדמנות נהדרת לראות נחל בשיא זרימתם. לכך מצטרפות הפריחות שהולכות ומתקדמות עם ימי הגשם,